Reportáže z turnajů
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

TŘETÍ ODDÍL PETANQUE,z.s.
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
25.Přimrzlé koule 2020 Ořech

Vytvořil: 5.12.2020 | Jiří Ulmann

Nejstarší zmínka o obci Ořech je z roku 993. I když to na první pohled možná není patrné, patří dnešní Ořech mezi nejstarší sídla v Čechách. Už na konci 10. století se obec jménem „Orech“ objevuje v latinské darovací listině českého knížete Boleslava II. Pobožného. Asi dvacet let po založení pražského biskupství se tak Ořech dostal do majetku nedalekého Břevnovského kláštera. Další zprávy ve starých listinách se objevují až od 14. století a Ořech se v nich vyskytuje i pod jmény Orsichov, Ořechov, později pod jménem Wořech. 
Pěkné zakončení sezony v Ořechu.
V sobotu 5.12.2020 se Dave se Strejdou vydali trošku vymrznout do Ořechu. Již čtvrt století se zde koná jako zakončení sezony regionální turnaj dvojic Přimrzlé koule. Na začátek prosince v podstatě fajn počasí a díky pořadatelům C.T.P CLUB OŘECH regulérní hřiště pro všechny. Hrál se čtyřkolový švýcar s postupem do KO 16. V jakých sestavách nastoupili a jak si tedy nakonec vedli naši borci Dave s krumsínským Fanou Krpcem a Strejda s olomoučákem Radkem Skopalem ? Dalo by se říci, že v konkurenci čryřiceti pěti týmů nezklamali. Oba zachraňovali účast v KO 16 až ve čtvrtém kole. Oba se skore 3:1 bezpečně postoupili. Daveův tým postupem z 12 místa doplatil na těžký los a prohrál s pozdějším vítězem Maroul, Slobodová. Dalo by se říci, že si účastí v osmifinále uhrál svoje. O mírné překvapení  se postarala  čtvrtfinálovou účastí Strejdova dvojice. Zde trochu smolná prohra s pozdějším finalistou I.Michálek, Bytešník ukončila jejich úspěšné působení v turnaji. 
Nemohu jinak, než závěrem vyzdvihnout a smeknout před "perlou mezi kamením". Tou byla mladičká polouveská juniorka Rozálie Rusková. Její nadšení a pozitivní přístup by mohl být pro mnohé příkladem. Jsem přesvědčen, že se polouveským  podařilo najít další velký talent. Rozi držíme palce. Sezona 2020 skončila. Ať žije sezona 2021. Celkové výsledky  naleznete http://czechpetanque.cz/terminova_listina.html
 
Hláška dne: Ve vypjaté části turnaje Dave prohlásil: "Nesmíme hrát ustrašeně".  .....a neomylně vystřelil vlastní kouli.
 
Na nic nečekej a v "Hrocháči" petanque hrej.
 
Hned první sobotu v roce 2021 snad uspořádá CHRUPEK Chrudim regionální turnaj dvojic v zámeckém areálu v Hrochově Týnci "Koulování na zámku". TOP Orlová bude mít pokud se vše podaří toto zastoupení: Dave bude hrát s ???? a Strejda s kulovým bleskem Ráďou Skopalem. Tak se chlapci snažte a berte věci s nadhledem protože ......... 
 
Motto: Ne vždy je nám souzeno to, co chceme nejvíce.
 
 
Koulím zdar, šťastné a veselé vánoce a VŠE NEJ do 2021 váš Strejda.

Komentáře
7.12.2020 17:39 Rozálie Rusková
Ďekuji ti strejdo za Mikuláše.A za fanďení.