Reportáže z turnajů
27.6.2020     Vo Jarinovy koule 2020
15.6.2020     Na Výsluní 2020
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

TŘETÍ ODDÍL PETANQUE,z.s.
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
2. Bitva o Terezín 2020

Vytvořil: 22.2.2020 | Jiří Ulmann

Terezín (německy Theresienstadt) je malé pevnostní město nacházející se v okresu Litoměřice, v Ústeckém kraji, pouze 2 km jihovýchodně od Litoměřic, při řece Ohři nedaleko jejího soutoku s Labem. Město leží na obou stranách řeky, která je rozděluje na Malou a Hlavní pevnost Terezín. Terezínem též před stavbou dálnice D8 procházela státní silnice 8, která byla zároveň mezinárodní silnicí E55 na trase Praha–Drážďany (dnes silnice II/608). Součástí Terezína jsou také tři sousední vesnice: České Kopisty, Nové Kopisty a Počaply. Podle úředních informací trvale žije na území města přibližně 3 000 obyvatel.

Dave a Strejda zahajují sezonu 2020.

V sobotu 22.2.2020 uspořádal SK Sahara Vědomice v terezínské jízdárně prestižní turnaj trojic "2. Bitva o Terezín". Jednalo se o druhou prestige v sezoně 2020 a o kvalitě svědčí turnajová síla 50,02.  Ve startovním poli byly většinou triplety z českých klubů, sem tam nějaký z Moravy a pro zpestření dva německé týmy. Hrál se čtyřkolový švýcar s postupem do KO 16. A jak si vedli naši ? Dave se Strejdou tentokrát utvořili triplet s Hynkem Vyoralem z CdP Loděnice. Rozhodně neudělali ostudu. Po švýcaru skore 3:1 a postup do KO 16 z pátého místa - výborně. V prvním kole vyřazovacích bojů opět vítězství a postup mezi posledních osm týmů - skvělé. V dalších zápasech již byla na všech patrná únava (na orlovácích) především z dlouhé cesty. I přes to však vybojovali ještě jednu výhru, která znamenala vynikající úspěch mezi elitou českého pétanque - 7. místo. Výborně hoši, jen tak dále. Výsledky všech turnajů pétanque naleznete na http://czechpetanque.cz/terminova_listina.html

Hláška dne: Po dalším ne zrovna povedeném odhodu hlásil nejmenovaný hráč: „Hraji to jak hova.. . Měl jsem raději sedět doma v teple a pít studený pívo“.

V Medlešicích Na Výsluní, ukáže se kdo co umí!

V sobotu 21.3.2020 uspořádá CHRUPEK Chrudim u Medlešického pivovaru regionální turnaj dvojic. Do Chrudimi se vydají a naše barvy budou hájit Dave se Strejdou. Takže chlapci hrajte, užívejte si, veselte se a hlavně se vyhýbejte blbcům….

Motto:  Mluví-li vzdělanec, poslouchej; mluví-li přítel, diskutuj; mluví-li blbec, odejdi.

Koulím zdar váš Strejda.

Komentáře
23.2.2020 10:32 Kamil Jurišta
Super výkon pánové !!! Gratulace !!!
25.2.2020 14:19 Fish
Standartne vyborny vykon, standartne vyborny clanek a asi velmi nestandartni koule. Krasna prace, kluci.