Reportáže z turnajů
17.11.2018     Pendrekáč 2018
10.11.2018     Svatomartinská husa 2018
3.11.2018     Fishing Cup 2018
31.10.2018     Kapucínova koule 2018
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Albrechtický kahan 2016 - jednotlivci

Vytvořil: 11.5.2016 | Marek Olšár

Na turnaj jednotlivců, který pořádá již každoročne náš sousedský petanque club Albrechtice, vyrážíme ve čtyřech lidech. Jiří "Strejda", Tom "Brevča", David "Dave a Marek "Fish" a ostatní včetně našeho presidento Kamila necháváme doma. Je pravda, že každému jedničky (hrají se jednotlivci, pouze jeden proti jednomu a tady se nemůže hráč na nic a na nikoho vymlouvat) nesedí. Dojíždíme do Albrechtic a postupně se s každým přivítáme. Fish vytahuje tekutou Hrušku a každému dáva koštnout. Nazdraví. Měl totiž narozeniny.

Hrál se švýcar s postupem 16, pak nasledoval KO systém. Po prvních dvou kolech se hráči nestačili divit. Ti kteří byli nasazeni vysoko a čekalo se od nich, že pomaličku budou směřovat do vytoužené šestnáctky, tak jistě a pomaličku se jim tato vyhlídka vzdalovala.

Mazi ně patřila Lenka Svobodová, Pavel Bureš, náš oblíbený albrechtičák Kamil Vajčovec a další. Ani naším klukům se nedařilo. Dave narazil na největší překvapaní turnaje v podobě Franty Fajmona, který je zatím neregistrovaný a utrpěl hned porážku. A nebyl první ani poslední. Franta se dostal bez porážky až do hry o třetí místo. Bohužel Dave, Strejda a ani Brevča nepostoupili do 16. Fish hned první zápas narazil na svého švagra Brevču a čekal, že od něj dostane jako loni náklep. Ale loňská hra se nekonala a Marek jako jediný z Top šel ze švýcaru do KO.

Hned v první vyřazovacím zápase narazil na Zbyňu Jakeše a začal se odehrávat zápas o každý bod. Zbyňa neměl asi svůj den. Fish postupuje do 8, kde vyřazuje dalšího poslední dobou výborného hráče a tím je Radek Skopal, pak Tom Kutý perfektní hrou Marka nepouští do finále. O3. místo hraje s Frantou Fajmonem, který měl svůj den a opravdu hrál velmi dobře. Fish si stále udržoval náskok dvou až třech bodů a nakonec dotáhl match do vítězného konce.

Finále

Tom Kutý a Vojta Žiak. Podle diváků velmi napínávý zápas, kde Vojta mohl i zvítězit, ale hrál hodně defenzivně a to možná rozhodlo. Stojí za řeč zmínit, že Kutý tento turnaj již vyhrál po třetí za sebou.

Výsledky:

1.
Tomáš Kutý (SKP Hranice VI-Valšovice)

2.
Vojtěch Žiak (PAK Albrechtice)

3.
Marek Olšár (TOP Orlová)

Komentáře
12.5.2016 15:59 Strejda
Bravo Fish. Opět bedna pro TOP Orlová.
12.5.2016 20:23 Fish
Grazie, Strejdo, Top jedeeee!!!!
15.5.2016 08:02 dave
Gratulace!!!!