Reportáže z turnajů
17.11.2018     Pendrekáč 2018
10.11.2018     Svatomartinská husa 2018
3.11.2018     Fishing Cup 2018
31.10.2018     Kapucínova koule 2018
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Gabčík 2016 Slovensko

Vytvořil: 6.8.2016 | Marek Olšár

Na 6.8.2016 je v termínové listině ČAPEK  MČR 2x2 MIX. Jelikož se potýkáme s nedostatkem žen (v klubu) byli jsme rádi, že nám Kamil Vajčovec  řekl o turnaji, který se koná nedaleko jeho rodiště  na Slovensku v Rájeckých Teplicích. Z Orlové vyjíždíme ( Dave, Brevča a Strejda) do Albrechtic pro Kamila a počasí je nejisté. Chviličku čekáme na Kamila a vyrážíme na východ kde se koná turnaj Gabčík 2016.

Do Rajecých Teplic, které leží  na břehu říčky Rajčianky v Rajecké dolině, v podhůří Malé Fatry  přijíždíme s dostatečným předstihem. Do začátku turnaje je dost času a tak se kocháme nádhernou přírodou.
Turnaj je i přes poměrně malý počet 23 dvojic skvěle obsazen. Jsou zde výborné týmy (mnohdy reprezentanti) z Polska, Slovenska, Ukrajiny a v neposlední řadě Moravskoslezka. Systém turnaje 3 kolový švýcar s postupem do KO 16 jasně říká, že je třeba mít minimálně skóre 2:1. Po úvodních porážkách obou našich týmů ( Dave, Kamil a Brevča, Strejda) přichází další dvě potřebná vítězství a postup do KO. Oba naše týmy procházejí turnajem i nadále naprosto stejně i když Dave tvrdí a má pravdu, že jim los moc nepřeje a mají daleko těžší soupeře (ale historie se neptá). Takže v 1.kole výhry a potup do KO 8. Ve čtvrtfinále nám ovšem vystavují stopku polské ekipy. Konečné dělené 5 místo je pro oba naše týmy solidním výsledkem.
 
I přes to, že už to několikrát vypadalo, že začne pršet počasí vydrželo. Opět jsme prožili pěkný den. Cestou zpět se zásobíme produkty slovenské provenience - ovčí sýr, korbáčiky, brynza, klobásky a slanina jsou uloženy v batůžcích a sliny už tečou po bradě jak si doma pošmáknem.
Podle slov zúčastěných: Rajecké Teplice těšíme se na příští rok.