Reportáže z turnajů
3.4.2020     Koronavirus 2020
22.2.2020     2. Bitva o Terezín 2020
16.11.2019     Fishing Cup 2019
4.11.2019     Pendrekáč 2019
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

TŘETÍ ODDÍL PETANQUE,z.s.
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Grand Prix Labe 2019

Vytvořil: 14.9.2019 | Jiří Ulmann

Vědomice. V této obci na pravém břehu řeky Labe žije něco přes 1200 obyvatel.  Katastr obce leží v oblasti známé pod historicko-geografickým pojmem Zálabí. Vědomice zaujímaly důležitou polohu na pravobřežním počátku pokračování zemské cesty zvané lužická, která překračovala Labe v místě brodu v Roudnici nad Labem.. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1555 v Deskách zemských. Zápis připomíná starší zmínku o Vědomicích z roku 1505, kdy se po smrti Půty Švihovského z Rýzmberka ujali panství Roudnice jeho synové. V současnosti jsou Vědomice známy jako rekreační oblast, v obci je mnoho možností sportovního a rekreačního vyžití.

Dave a Strejda v Čechách.

V sobotu 14.9.2019 uspořádal SK Sahara Vědomice na svém Boulodromu prestižní turnaj trojic Grand prix Labe. Jednalo se o předposlední prestige v sezoně 2019, které se zúčastnilo 43 většinou českých tripletů. Hrál se pětikolový švýcar s postupem do KO 16. A jak si vedli naši ? Rozhodně neudělali ostudu. Hlavně Dave s Petrem Morávkem z Lipníka a Hynkem Vyoralem z Loděnice. Zpočátku nesourodý tým však otočil několik zápasů ve švýcaru (po pěti kolech šestý) a jejich forma stále rostla. Zastavil je až ve finále několikanásobný mistr ČR se svým týmem Jakub Konšel. Neskutečný úspěch na prestižním turnaji pro zástupce TOP Orlová. Obrovská gratulace. Strejda s Jirkou Voňkou a Radkem Skopalem z Olomouce měli neskutečnou smůlu a po švýcaru obsadili sedmnácté, čili první nepostupové místo. Po dohrávkách klesli o jednu příčku - 18. místo. No co už, na prestiži taký dobrý. Závěrem nutno říci, že se turnaj pořadatelům po všech stránkách (včetně počasí) vydařil, takže děkujeme "Saharo".  Výsledky všech turnajů pétanque naleznete na http://czechpetanque.cz/terminova_listina.html

Hláška dne: Po vítězném semifinále, jako by tušil co bude následovat hlásil Péťa Čolek Morávek: "Máme splněno, kluci je to skvělý".

Svatováclavské koulení – se soupeři žádné mazlení.

V sobotu 28.9.2019 uspořádá SKP Hranice VI. – Valšovice ve svém krásném areálu tradiční regionální turnaj dvojic. Již dlouho je naplněna kapacita turnaje – 49 dvojic. Naše barvy budou hájit: Dave s Pavlem Burešem st.; Strejda s Karlem Mrlinou a v neposledním případě náš žolík Camel s navrátivším se Fishem. Takže chlapci hrajte, užívejte si, veselte se a dělejte vše, ať za všech okolností zvítězí dobro protože ….

Motto: K vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.

Koulím zdar váš Strejda.

Komentáře
15.9.2019 16:20 Kamil Jurišta
Super borci , gratulace !!!!
15.9.2019 18:25 Strejda
Postřeh od Jirky Froňka. Finálový zápas obstarali zástupci šesti klubů: 1.KPK Vrchlabí, FRAPECO, POP Praha, PC Sokol Lipník, CdP Loděnice a slavný TOP Orlová.