Reportáže z turnajů
17.11.2018     Pendrekáč 2018
10.11.2018     Svatomartinská husa 2018
3.11.2018     Fishing Cup 2018
31.10.2018     Kapucínova koule 2018
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Hanácký Master Cup MIX 2017

Vytvořil: 15.7.2017 | Jiří Ulmann

Již tradičně se v červenci koná turnaj kategorie prestige smíšených trojic. Litovel je tomuto turnaji zaslíbená, neboť pořádající HAPEK vždy vytvoří po všech stránkách výborné podmínky. Pro nás ovšem každoročně vyvstává otázka kde seženeme ženskou část týmu, protože ženy ani dívky v klubu stále nemáme. Takže jsme se s předstihem starali a tři triplety s naší účastí vypadaly takto: Obhájci titulu z roku 2016 Burešová, Bureš a Camel; Bayerová, Bayer a Dave; Fanynka Karásková, Pánek a Strejda. Plánované počasí – přeháňky.

Po trošku slabším obsazení v minulých letech šlo letos opět o velmi dobře obsazený turnaj o síle 46,8 a počtu 47 týmů. Po uvítání účastníků včetně přátel z Dánska je rozlosováno a jde se nato. Čtyřkolový švýcar s limitem 60 minut a postupem do KO 16 začal a zápasy měly dobrou úroveň a tempo. Podle mého názoru má tento turnaj nejlepší spád a organizaci. Ne všichni mohli být ovšem s průběhem spokojeni. Zvláště loňským šampionům sobota příliš nesedla a po skore 2:2 byl Camelův tým poslán do dohrávek a v konečném výsledku to bylo 29.místo. Letošní nerozehranost Bayerových se podepsala pod výsledky Daevova týmu. 1:3 po švýcaru bylo velkým zklamáním a konečné 42 místo bylo velmi nelichotivé.

Naopak ten den skoro všechno sedlo týmu Fany Karáskové s Mildou Pánkem a Strejdou. Po úvodní nečekané porážce následovaly tři výhry a se skore 3:1 postup do KO 16 z 12.místa. Po úvodních dvou porážkách v KO následovaly dvě výhry a výsledkem bylo velmi lichotivé 13.místo, které vybojovali v posledním zápase s Albrechtickým triem Krůlová, Puhr, Fajmon.

 

Pro někoho zklamání, pro někoho spokojenost, ale tak už to chodí. Ještě jednou bych chtěl vyzvednout organizační schopnosti pořadatelů a poděkovat jim za parádně strávený den. Ovšem moje zvláštní a největší poděkování (ať se ostatní nezlobí) patří Fany Karáskové. Jako obvykle na tomto místě připomínám další štaci a tou je turnaj jednotlivců ve Valšovicích, kterého se zúčastní Dave, Brevča a Strejda. Takže koulím zdar.

 

P.S. TOP Orlová zdraví Fishe v Tatrách.