Reportáže z turnajů
4.11.2019     Pendrekáč 2019
19.10.2019     TOP Klip 2019
12.10.2019     Albrechtický pohár 2019
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
MČR 55+ Brno Slatina

Vytvořil: 22.9.2018 | Jiří Ulmann

Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď...…. Další možností bylo zúčastnit se MČR 55+ které uspořádal (a nutno dodat, že k všeobecné spokojenosti) místní SLOPE a strávit příjemnou sobotu ve vybrané společnosti vyzrálých hráčů pétanque. Tentokrát začnu netradičně od konce. Roli favorita jednoznačně potvrdil a titul pro rok 2018 získal Petr Fafek,  Jiří Koreš st. a Pavel Bureš st. - gratulujeme. V těžké konkurenci se neztratil ani Strejda (s P. Stokláskem, Z. Kohoutkem a M. Bayerem) kteří prohráli až ve čtvrtfinále a obsadil tak konečné velmi pěkné dělené 5-8 místo. 

Než se podrobně dostanu k výsledkům Strejdova týmu chtěl bych krátce zmínit třetí tým v pořadí. Na třetím místě se pro mě docela překvapivě umístil triplet bez střelce. Ukázalo se však, že Ševčík, Vajčovec a skvělá nestárnoucí Fany Karásková jej nepotřebovali. Jejich výborné plasy uváděly k šílenství všechny soupeře a tak třetí místo získali zcela po zásluze. A nyní již k výsledkům Strejdova týmu. V prvním kole čtyřkolového švýcara s postupem do KO 8 se probudili z klinické smrti a porazili jednoho z favoritů kterým byl „klan“ Krpců. Skvěle 1:0. Los nás vůbec nešetřil, proto jsme si museli poradit s dalším silným soupeřem. Skalp tripletu Krejčínů taky nebyl k zahození a tak skore 2:0 začalo reálně nabývat obrys postupu. Těžký návrat do reality nám však uštědřil kanár loňských mistrů ČR z FRAPECO. 2:1 znamenalo, že chceme-li postoupit musíme porazit posledního soupeře, kterým byl tým Pavla Hejla st. Po opravdu dobrém a soustředěném výkonu se to podařilo. Skore 3:1 a vynikající třetí místo po švýcaru. Ve čtvrtfinále nám poněkud odešla forma a naše slabé chvilky dokonale využil triplet Rubiho Lópeze. To byla naše konečná. Dělené 5-8. místo však bylo úspěchem a odráželo naši aktuální formu.

Podzim stále střásá listí, nedejme šanci nenávisti. To je naše zásada, to je naše priorita. Dalším z pohodových turnajů bude 29.9. Svatováclavské koulení ve Valšovicích. Naše barvy bude hájit navrátilec Fish s L. Konšelovou, Camel s T. Kuťákem, Dave s R. Janečkem a konečně Strejda s J. Graclem. S konkurencí se popereme, neboť naše ambice budu jako vždy vysoké. Končím tradičním „Koulím zdar“ váš Strejda.