Reportáže z turnajů
17.11.2018     Pendrekáč 2018
10.11.2018     Svatomartinská husa 2018
3.11.2018     Fishing Cup 2018
31.10.2018     Kapucínova koule 2018
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Memory cup 2016 Orlová

Vytvořil: 27.4.2016 | Marek Olšár

Do Vinárny za plotem, nyní Depo Orlová, přijelo 22 tripletů, které přišly zabojovat o putovní pohár "MEMORY" a také vzdát poctu těm, kteří si už tuto skvělou hru nezahrají, snad tam nahoře. Hlavně velké díky patří zakladatelům TOP Orlová a tím jsou manželé Míčkovi. Velké dík a poklona. Domácího turnaje se zůčastnilo 13 orlováků z toho 5 neregistrovaných.

Posnídalo se a Presidento Camel po boku hlavního rozhodčího Toma "Kuťáka" přívital všechny hráče, někteří přijeli i z blízkého Polska. Rozlosovalo se a mohlo  začít první ze čtyř kol švýcara. Následně postupovala nejlepší osmička a pro nepostupujicí byly připraveny dohrávky po 4 týmech.

Fish vkládal velké naděje do dvou orlovských hráčů, které viděl až na bedně. Prvním byl triplet Camela, který hrál s Tomem Kutým a Milanem Bayerem a tým Strejdy, kterého doplňovali manželé Burešovi. Manšafty Buráka, Bačovců, Tomišových a rodinný triplet Fishe mohly jen a pouze překvapit. Opakuji pouze. No nepřekvapil nikdo. Ani jeden z týmu nepostoupil do Osmičky. Rodinný triplet Fisháka exceloval až na After petanque party. Tam byl vidět až moc.

Jinač 4-kolový švýcar probíhal v klidu a hlavně, jako každým rokem, v kamaradském duchu, ikdyž rivalita byla cítět při každém hodu. Jsme rádi, že o MEMORY CUP je co rok to rok větší zájem a již někdy 3 týdny před záhájením byl již plně obsazen. Do finálové osmičky postoupily již zmiňované týmy Camela a Strejdy. Bohužel Kamil s Tomem a Milanem nepostoupili mezi nejlepší čtyři. Pomaličku se všichni přesouvali i s židličkami a pivečky k hřištím, kde se hrály zápasy o 3. místo a samozřejmě Finále. Bohužel tým Šárky Moosové nastačil na Vaška Valíka a spol a museli odjíždět z Orlové s bramborovou medailí.

Finále.

Do posledního a nejvíc samozřejmě sledovaného zápasu postoupila Lenka Svobodová se Zbyňou Jakešem a Dušanem Moosem a protihráčské trio ve složení Strejdy, Jany a Pavla "Superman" Burešových. Byl to perfektní zápas, krásná přetahováná po bodech, krásné střely v podání Zbyňka a Pavla. všichni jsme fandili Strejdovi. Bylo to velmi vyrovnané, až najednou Dušan takovou polostřelou udělal 4 body a bylo posekáno. Aplaus finalistům a všem zůčastněným.

Velké díky personálu DEPA Orlová!!!

Výsledky:

1.
Dušan Moos (Carreau Brno)
Zbyněk Jakeš  (SKP Hranice VI-Valšovice)
Lenka Svobodová (SKP Hranice VI-Valšovice)

2.
Pavel Bureš starší (Hapek Litovel)
Jana Burešová (Hapek Litovel)
Jiří Ulmann (TOP Orlová)

3.
Václav Valík (PAK Albrechtice)
Jiří Gratcl (SKP Hranice VI-Valšovice)
Jaroslav Ševčík (PAK Albrechtice)

 

Komentáře
29.4.2016 16:06 Strejda
Po propadácích v Brně a Vojnově Městci takový úspěch na domácí půdě opravdu potěší. To platí i o Burešových, kterým patří dík.