Reportáže z turnajů
17.11.2018     Pendrekáč 2018
10.11.2018     Svatomartinská husa 2018
3.11.2018     Fishing Cup 2018
31.10.2018     Kapucínova koule 2018
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
O brněnskou kouli 2016 Ratišovice

Vytvořil: 5.7.2016 | Marek Olšár

Je úterý 5.7.2016 Státní svátek - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Zkontrolujeme zda máme v autě putovní pohár a vyrážíme (Fish, Dave a Strejda) nejen za obhajobou loňského vítězství, ale rovněž napravit si reputaci z předešlého turnaje v Hartvíkovicích. Tři hodiny cesty se sluníčkem v zádech uběhly jako vždy v pohodě. Fish spí na zadním sedadle, poté snídaně na benzince a Strejdovo cigárko. No a už jsme v Ratišovicích kde nás vítá jako vždy dobře naladěný El presidento.

Systém turnaje skupiny do 11ti bodů bez časového limitu s postupem prvních dvou do děravého pavouka KO 16. Nastupujeme jako jedni z favoritů s ambicemi minimálně do osmičky, spíše však do čtverky. Ale opět se ukázalo, že pozice favoritů nám prostě nesvědčí. Nevyrovnané výkony a v podstatě špatná hra to je v konečný výsledek 2 výhry a 2 prohry ve skupině. Třetí místo ve skupině nás posílá do doprovodného turnaje B a to je velké zklamání.

V béčku si chceme alespoň trochu napravit reputaci a sáhnout si na velice pěkné trofeje. Mele na tři kola začínáme se dvěma výhrami a parádním skóre +18. Jediná výhra nás dělí od vítězství v béčku, ale opět nás zradila hlava a porážka od "bezejmenných" nás definitivně posílá domů.

 

Je nutno touto cestou pochválit pořadatele za perfektní služby. Pití a výborného jídla bylo přehršle, čehož dokonale využil hlavně Fish, který musí mít plný břuch ještě dnes. Cestou zpět jsme viděli docela brutální nehodu na D1. My jsme však dojeli kolem půlnoci v pořádku díky Davovi, který po náročném a dlouhém dni řídil jako vždy skvěle.

 

Takže 16.7.2016 v Litovli na Hanáckém Master Cupu v mixech ......