Reportáže z turnajů
17.11.2018     Pendrekáč 2018
10.11.2018     Svatomartinská husa 2018
3.11.2018     Fishing Cup 2018
31.10.2018     Kapucínova koule 2018
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Orlovský kahan 2015

Vytvořil: 17.9.2015 | Marek Olšár

Jsme rádi, že se Orlovský kahan opět hrál na domácí půdě, kde patří již 18 let a to do Vinárny za Plotem, nyní se restaurace nazývá Depo. Původně se mělo hrát v Albrechticích, ale nakonec jsme se s majiteli Depa domluvili. A podle nás udělali dobře. Byla by škoda, kdyby tradice Orlovského kahanu se konala někde mimo naše město.

Již v pátek nás čekaly přípravné práce, jak na hřištích v restauraci Depo, tak i v restauraci Máj, kde jsme byli v den turnaje hodně zaskočeni. Majitel nám ráno zakázal hrát na jeho hřištích, tak jsme museli narychlo lajnovat ještě jedno hřiště. Vše začalo s menším zpožděním.

Byl to pohodový turnaj, který podle mě opět získává na oblibě. Vždyť Míčkovi (majitelé restaurace před 20 lety) tady vlastně oddíl založili a hráli se tady nádherné turnaje.

Přijelo 19 týmů z Moravy a dokonce i ze Slovenska. Hrál se čtyřkolový švýcar a postupovala nejlepší osmička. Největší favorité, kteří tady ve stejném složení (presidento Camel, Pírek a Kuťák) v dubnu vyhráli Memory cup, neuspěli a možná bych si dovolil říct, že vlastní vinou, kdy měli druhý zápas jasně navrh a při špatné domluvě ohledně posledního náhozu, celý zápas projeli. Po dlouhé době si přišli zahrát i Burák, Brevča, Muliš, Pavel Bačo a Koťák.

Do KO8 se probojovali triplety a to Dave Bačo s olomouckým Kulovým bleskem a Fish s doublem z Albrechtic. Nakonec se ve finále utkali albrechticko-orlovský tým proti Burešům a Míšou Poláchovou. Tyto dvě dvojice se utkali tento den podruhé. Poprvě ve švýcaru Burešovi vyhráli jednoznačně,ale odveta v podobě finále patřila klukům z Albrechtic (Vojta Žiak a Vašek Valíků) a Fishovi.

Děkujeme všem, kteří přijeli a na Memory vás čekáme.

Komentáře
22.9.2015 17:45 Strejda
Pěkné počasí, skvělý turnaj a další super výsledek pro TOP Orlová. Kluci gratulace.