Reportáže z turnajů
17.11.2018     Pendrekáč 2018
10.11.2018     Svatomartinská husa 2018
3.11.2018     Fishing Cup 2018
31.10.2018     Kapucínova koule 2018
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Prvomájové koulení 2017

Vytvořil: 29.4.2017 | Marek Olšár

Po dlouhých propršených dnech čekáme na pěkný slunečný víkend, kde nás čekají v sobotu turnaj ve Valšovicích a v ponděli u Chrudimy. Na rozdíl od Chrudimy to do Valšovic máme kousek, takže vstáváme poměrně pozdě a vyjíždíme za kamarády do Hranic na Moravě, kde nás čeká jako vždy bohatá snídaně, ale hlavne od Zbyňka Jakešů výborné bramborové placky.

Z Orlové vyjíždí dvě auta. Do Ostravy míří jen jedno pro Marťase a Janu Kučerovic a druhá posádka již míří do Valšovic. Přijíždíme tak akorát, abchom chytli nějaké místo na sezení. Počasí bylo fajn, sice vše promočené, jak hříště tak i okolní terén.

TOP Orlová poskládala 3 týmy. Tým, který byl nasazen nejvýše (Camel, Dave a Fish), čekal, že se dostane aspoň do KO8. Další týmy byly složeny z hráčů - Brevča a Kučerovic a poslední - Strejda a naší neregistrování kamarádi Kublovi.

Záhájení provedl Zbyněk. Představil hlavního rozhodčího, něco málo k organizaci a mohlo začít první kolo švýcara. Na každého čekaly čtyři kola švýcara s postupem do KO16. Poslední dobou se Orlovákům (kromě Brevči) moc nedaří. Letos zatím žádný stupeň vítězů. Pokud se dostanem do KO16, tak to záčíná být pro nás úspěch. Jak říkal Tom Kutý, že hráči i nováčci v petanque se hodně zlepšují a musí se více trénovat a hrát, pokud chcete uspět.

Takže z TOP se nedostal do postupových míst nikdo. Camel a jeho manšaft skončil až někde kolem 20. místa. Další naše týmy az cca 30. místo. Ale ikdyž hra nebyla dostačujicí, Fish byl spokojen. Dal si svou dávku bramboráků a klobásek a byl spokojen.

Finále - Skopal Radek a spol proti Greplovi Jirkovi a jeho týmu. Pohár z Valšovic si odvážejí na rok Skopalovi.