Reportáže z turnajů
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

TŘETÍ ODDÍL PETANQUE,z.s.
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ

Orlovský kahan 2020
Vloženo: 19.9.2020 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Orlová. V listopadu roku 1989 se zásadně změnila filozofie přístupu k historické části města, kde byl zahájen revitalizační proces, který je v současné době zaměřen na záchranu dochované architektury. Před plánovaným zbořením tak byla zachráněna řada budov. Z historického jádra města zůstal zachován mohutný dvouvěžový kostel Narození Panny Marie v novogotickém stylu z roku 1905, jež nahradil původní stavbu z roku 1466 a budova radnice na náměstí v Orlové-Městě z roku 1928 s hezkou obřadní síní pro sváteční občanské události. Pěkné místo k odpočinku nabízí zrekonstruovaný zámecký park v blízkosti náměstí.

MČR 1x1 Vědomice 2020
Vloženo: 12.9.2020 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Pojem Podřipsko není zcela přesně definován. Jedná se o oblast pod horou Říp. Oblast Podřipska se do jisté míry překrývá s pojmem Roudnicko. Aktuálně existuje Svazek obcí Podřipsko, dobrovolné sdružení 25 obcí z okresu Litoměřice v okolí Roudnice nad Labem. Jedním z historických vymezení je např. rozsah bývalého soudního okresu Roudnice nad Labem, zahrnující kromě zmíněných 25 obcí i další obce v 60. letech 20. století administrativně přiřazené do okresu Mělník, například Jeviněves, Spomyšl, Ledčice nebo Horní Počaply, využívající stále služeb Roudnice nad Labem a obce z okolí Štětí. 

VARS cup + Přístavní turnaj piráta Morgana 2020
Vloženo: 5.9.2020 | Jiří Ulmann | Komentáře: 1

Státní hrad Veveří se tyčí nad Brněnskou přehradou. Brněnská přehrada (v hantecu Prýgl) nebo vodní nádrž Brno, zastarale též Kníničská přehrada či vodní nádrž Kníničky, je rozlohou největší vodní dílo na řece Svratce. Vznikla vystavěním hráze na 56. říčním kilometru Svratky a zatopením údolí s obcí Kníničky.

Obec Ořech Okres Praha – západ, kraj Středočeský. Obec Ořech se rozkládá na 477 ha a žije v ní 983 obyvatel v 350 domech (údaje k 31.12.2017). Obec a její katastrální území leží v mírně zvlněné krajině na rozvodí Ořešského potoka a Radotínského potoka.

MČR 3x3 Hrochův Týnec 2020
Vloženo: 31.8.2020 | Kamil Jurišta | Komentáře: 0

Hrochův Týnec je obec v okrese Chrudim. Okres Chrudim patří k turisticky atraktivním oblastem s řadou kulturních a historických památek a mnoha přírodními zajímavostmi. Často navštěvované je historické jádro Chrudimi s Muzeem loutkářských kultur v Mydlářově domě, nově zrekonstruovaný státní zámek Slatiňany a jeho hipologické muzeum či zříceniny hradů Košumberk, Lichnice, Rabštejn a Oheb. K turistické přitažlivosti regionu značnou měrou přispívá židovský areál v Heřmanově Městci a soubor lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci a v přilehlých lokalitách Hlinecka.