Reportáže z turnajů
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

TŘETÍ ODDÍL PETANQUE,z.s.
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ

Koulení v pivovaru 2020
Vloženo: 4.10.2020 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Medlešice jsou částí města Chrudim. Na severu sousedí s obcí Mikulovice. Ve vesnici se nachází zámek postavený v roce 1725 a malý fungující pivovar s pivovarskou hospodou. Založení pivovaru se datuje na rok 1673, v roce 2001 obnovil svoji činnost. Západně od obce je železnice. Mezi nejznámější osobnosti Medlešic patří operní pěvkyně  Dagmar Pecková. K Chrudimi byly Medlešice připojeny k 1. červenci 1985. V Medlešicích v roce 2011 žilo 555 stálých obyvatel. Ve spraších poblíž Medlešic byla nalezena kostra pravěkého nosorožce srstnatého.

Svatováclavské koulení 2020
Vloženo: 26.9.2020 | Jiří Ulmann | Komentáře: 2

Pokračování. V roce 2005 se klub rozrůstá o dalších šest členů. Současně absolvuje první oficiální turnaje pod "Čapkem" a snaží se zorganizovat i první turnaje ve Valšovicích. Místo "prvomájového průvodu" se pokračuje v tradici "Prvomájového koulení", jako vzpomínky na datum neoficiálního založení klubu.Současně se přidávají i další turnaje - "Valšovický pohár" a "Svatováclavské koulení". Nadšení pro hru a poctivý trénink přináší první úspěchy na regionálních turnajích na Moravě. Z Litovle a Orlové přivážíme první poháry za umístění na "bedně". (Převzato ze stránek SKP Hranice VI-Valšovice)

Orlovský kahan 2020
Vloženo: 19.9.2020 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Orlová. V listopadu roku 1989 se zásadně změnila filozofie přístupu k historické části města, kde byl zahájen revitalizační proces, který je v současné době zaměřen na záchranu dochované architektury. Před plánovaným zbořením tak byla zachráněna řada budov. Z historického jádra města zůstal zachován mohutný dvouvěžový kostel Narození Panny Marie v novogotickém stylu z roku 1905, jež nahradil původní stavbu z roku 1466 a budova radnice na náměstí v Orlové-Městě z roku 1928 s hezkou obřadní síní pro sváteční občanské události. Pěkné místo k odpočinku nabízí zrekonstruovaný zámecký park v blízkosti náměstí.

MČR 1x1 Vědomice 2020
Vloženo: 12.9.2020 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Pojem Podřipsko není zcela přesně definován. Jedná se o oblast pod horou Říp. Oblast Podřipska se do jisté míry překrývá s pojmem Roudnicko. Aktuálně existuje Svazek obcí Podřipsko, dobrovolné sdružení 25 obcí z okresu Litoměřice v okolí Roudnice nad Labem. Jedním z historických vymezení je např. rozsah bývalého soudního okresu Roudnice nad Labem, zahrnující kromě zmíněných 25 obcí i další obce v 60. letech 20. století administrativně přiřazené do okresu Mělník, například Jeviněves, Spomyšl, Ledčice nebo Horní Počaply, využívající stále služeb Roudnice nad Labem a obce z okolí Štětí.