Reportáže z turnajů
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ

Albrechtický pohár 2019
Vloženo: 12.10.2019 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Albrechtice leží asi 8 km jižně od Karviné. Obcí protéká řeka Stonávka. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1447. Roku 1828 byla postavená obecná škola a o 100 let později druhá. V roce 1914 byla dobudována jednokolejná železniční trať do Českého Těšína a roku 1957 zdvojkolejněná. Téhož roku bylo náhodně objeveno archeologické naleziště v nivě řeky Stonávky s nálezy sahajícími až do 9. století. V Albrechticích sídlí římskokatolická farnost s farním kostelem sv. Petra a Pavla. Obec je rozdělena do pěti základních sídelních jednotek: Albrechtice, Důlský, Nový Svět II, Pacalůvka I a Pardubice.

Svatováclavské koulení 2019
Vloženo: 28.9.2019 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Standa Tvrdoň, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš za podpory dalších zakládajících členů mohou definitivně slavit 14.4.2004 oficiální registraci klubu pod názvem SPORTOVNÍ KLUB PÉTANQUE HRANICE VI - VALŠOVICE. O zájmu, o tento zatím hodně neznámý sport ve Valšovicích a Hranicích, svědčí 17 členů registrovaných hned v tomto roce. Pro všechny členy a přátelé se tak odstartovalo hlavně období budování sportovního areálu ve Valšovicích. Na poli sportovním nás čekaly první nesmělé krůčky při poznávání této hry na republikové úrovni. Snad nejvíce se do našich pamětí zapsal náš první  turnaj v hale na výstavišti v Přerově. (Převzato ze stránek  SKP Hranice VI-Valšovice.)

Grand Prix Labe 2019
Vloženo: 14.9.2019 | Jiří Ulmann | Komentáře: 2

Vědomice. V této obci na pravém břehu řeky Labe žije něco přes 1200 obyvatel.  Katastr obce leží v oblasti známé pod historicko-geografickým pojmem Zálabí. Vědomice zaujímaly důležitou polohu na pravobřežním počátku pokračování zemské cesty zvané lužická, která překračovala Labe v místě brodu v Roudnici nad Labem.. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1555 v Deskách zemských. Zápis připomíná starší zmínku o Vědomicích z roku 1505, kdy se po smrti Půty Švihovského z Rýzmberka ujali panství Roudnice jeho synové. V současnosti jsou Vědomice známy jako rekreační oblast, v obci je mnoho možností sportovního a rekreačního vyžití.

Orlovský kahan 2019
Vloženo: 7.9.2019 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

V roce 1973 Orlová na tehdejší dobu bohatě slavila 750 let. Objemná publikace vydaná k této příležitosti je poslední svého druhu a zachycuje dřívější podobu historického centra včetně zámku. Od té doby většina starého města i místní části Lazy vlivem poddolování zmizela. Společenský a obchodní život se přesunul do panelového sídliště v části Lutyně, které postupně nahradilo staré centrum města. Sídliště zbudované v pěti etapách má téměř 30 tisíc obyvatel. Z jádra města se zachovalo pouze torzo, které až v posledních několika málo letech doznává viditelné revitalizace.