Reportáže z turnajů
8.6.2019     VC Orla 2019
1.6.2019     CENTROPE ČESKO 2019
18.5.2019     Albrechtický kahan 2019
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ

Grand prix d'Austerlitz 2017
Vloženo: 3.8.2017 | Kamil Jurišta | Komentáře: 0

Na prestižní turnaj trojic do Slavkova vyjíždíme v době dovolených a pracovního vytížení Fishe v Tatrách pouze dva. Dave, který si vybral za parťáky kluky z Kulového blesku (Jura Voňka a Martin Skopal) a Strejda s „děvčaty“ (Fany Karásková a Jarka Krůlová). Karty jsou rozdány jasně: Dave do 16-ky a Strejda do 32-ky. Tyto ambice pramení ze silně obsazeného turnaje v počtu 66-ti týmů. Tento turnaj máme v oblibě, neboť hra plynule odsejpá a rovněž o žaludky je prímově postaráno.

Valšovický pohár 2017
Vloženo: 22.7.2017 | Jiří Ulmann | Komentáře: 1

Datum 22.7.2017 bylo pro český pétanque úrodným polem. Toho dne se totiž na různých místech Česka konaly hned čtyři regionální turnaje. Pro nás se jako již snad ne tradičně v posledních letech vyskytlo dilema: Krumsín nebo Valšovice. Nakonec pro naši účast ve Valšovicích rozhodnul nižší počet kilometrů. Do Hranic – Sadů Čs. Legií, kde se turnaj jednotlivců konal vůbec poprvé (valšovický areál obsadili hasiči) vyrazili Dave, Brevča a Strejda. Snahou měla být samozřejmě účast v KO 16 a posléze KO 8, což byl mezi 46 účastníky úkol nelehký. Ve stínu altánu, kde pořadatelé udělali hlavní stan nás očekávala vydatná snídaně a po poledni raut jednoho ze sponzorů p. Vahaly.

Hanácký Master Cup MIX 2017
Vloženo: 15.7.2017 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Již tradičně se v červenci koná turnaj kategorie prestige smíšených trojic. Litovel je tomuto turnaji zaslíbená, neboť pořádající HAPEK vždy vytvoří po všech stránkách výborné podmínky. Pro nás ovšem každoročně vyvstává otázka kde seženeme ženskou část týmu, protože ženy ani dívky v klubu stále nemáme. Takže jsme se s předstihem starali a tři triplety s naší účastí vypadaly takto: Obhájci titulu z roku 2016 Burešová, Bureš a Camel; Bayerová, Bayer a Dave; Fanynka Karásková, Pánek a Strejda. Plánované počasí – přeháňky.

O brněnskou kouli 2017
Vloženo: 13.7.2017 | Kamil Jurišta | Komentáře: 0

Již podruhé během čtyř dní jsme se vydali na jih naší krásné Moravy. V nádherném ratišovickém areálu se konal XXII. ročník turnaje trojic O brněnskou kouli. Jezdíme sem velmi rádi, protože je tady o nás po všech stránkách dobře postaráno a turnaj se hraje ve velmi přátelském duchu. Dva naše triplety tvořili: Camel s Brevčou posíleni o domácí Ivanku Březinovou a Dave se Strejdou doplněni o albrechtického Kamila vajčovce.  Jelikož jsme zde již jeden ročník vyhráli (Fish, Dave, Strejda) jsou naše ambice opět vysoké.