Reportáže z turnajů
27.6.2020     Vo Jarinovy koule 2020
15.6.2020     Na Výsluní 2020
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

TŘETÍ ODDÍL PETANQUE,z.s.
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ

Koule z Přihrádku 2016 - Hrad Veveří
Vloženo: 11.5.2016 | Marek Olšár | Komentáře: 3

Hned po Albrechtickém kahanu, který se konal v sobotu, se někteří večer odebrali do orlovské hospůdky na pivko. Ráno vstávat a vyjíždíme směr Brno a to ve složení jednoho orlovského tripletu - Strejda, Dave a Fish. S sebou do auta, ať není nuda, tak bereme Kuťáka a Vaška Valíka. Strejda se pčíkne jako pokaždé, motor zaburácí a jedééém. Cesta utíká, polívka na benzince, koupě dvoulitrového pití, cigárko a za chvíli zastavujeme před hradem Veveří.

Albrechtický kahan 2016 - jednotlivci
Vloženo: 11.5.2016 | Marek Olšár | Komentáře: 3

Na turnaj jednotlivců, který pořádá již každoročne náš sousedský petanque club Albrechtice, vyrážíme ve čtyřech lidech. Jiří "Strejda", Tom "Brevča", David "Dave a Marek "Fish" a ostatní včetně našeho presidento Kamila necháváme doma. Je pravda, že každému jedničky (hrají se jednotlivci, pouze jeden proti jednomu a tady se nemůže hráč na nic a na nikoho vymlouvat) nesedí. Dojíždíme do Albrechtic a postupně se s každým přivítáme. Fish vytahuje tekutou Hrušku a každému dáva koštnout. Nazdraví. Měl totiž narozeniny.

Memory cup 2016 Orlová
Vloženo: 27.4.2016 | Marek Olšár | Komentáře: 1

Do Vinárny za plotem, nyní Depo Orlová, přijelo 22 tripletů, které přišly zabojovat o putovní pohár "MEMORY" a také vzdát poctu těm, kteří si už tuto skvělou hru nezahrají, snad tam nahoře. Hlavně velké díky patří zakladatelům TOP Orlová a tím jsou manželé Míčkovi. Velké dík a poklona. Domácího turnaje se zůčastnilo 13 orlováků z toho 5 neregistrovaných.

Posnídalo se a Presidento Camel po boku hlavního rozhodčího Toma "Kuťáka" přívital všechny hráče, někteří přijeli i z blízkého Polska. Rozlosovalo se a mohlo  začít první ze čtyř kol švýcara. Následně postupovala nejlepší osmička a pro nepostupujicí byly připraveny dohrávky po 4 týmech.

Velikonoční vejce - Vojnův Městec
Vloženo: 19.4.2016 | Jiří Ulmann | Komentáře: 2

Ještě za hluboké tmy ve 4:30 tři týdny po velikonocích se dvě dvojice vydaly na 280 km dlouhou cestu do Vojnova Městce. Cílem byly boje o opožděné  Velikonoční vejce na turnaji kategorie prestige. První dvojici tvořil Dave s mistrem ČR 55+ a nedávným vítězem Beraních koulí Kamilem Vajčovcem z PAK Albrechtice, druhou Strejda s Brevčou. V autě Kamil s Brevčou koštovali tekuté produkty domácí výroby, zatímco Dave a Strejda pouze nasávali libou vůni - prostě pohoda.