Reportáže z turnajů
8.6.2019     VC Orla 2019
1.6.2019     CENTROPE ČESKO 2019
18.5.2019     Albrechtický kahan 2019
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ

Albrechtický pohár 2018
Vloženo: 6.10.2018 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

ALBRECHTICE  -  obec, která leží na severním úpatí Těšínské pahorkatiny, 8 km jižně od Karviné. Nejstarší dochovanou budovou v obci je dřevěný barokní římskokatolický kostelík sv. Petra a Pavla z r. 1766., V současné době je obec Albrechtice napojena na turistické trasy a patří mezi atraktivní oblasti Euroregionu Těšínské Slezsko. Tady se 6.10.2018 Fish s Péťou Janíkem, Dave s Lenkou Konšelovou a Strejda s Šárkou Moosovou zúčastnili regionálního turnaje. Celkem o Albrechtický pohár bojovalo třicet tři dvojic včetně šesti polských ekip. Souboje byly na ostří nože, ale vše probíhalo, jak je zde na Karvinsku naprosto samozřejmé, ve férovém a přátelském duchu.

Svatováclavské koulení 2018
Vloženo: 29.9.2018 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Valšovice jsou malá vesnice, část města Hranice v okrese Přerov. Nachází se asi 6 km na jihozápad od Hranic na levém břehu řeky Bečvy. Ač malá vesnice o to větší jsou srdce místních, kteří mohou být velmi pyšní na svůj areál. V tradičním termínu 29.9.2018 zde uspořádali velmi dobře obsazený turnaj dvojic, který byl, jak je zde zvykem po všech stránkách perfektní (k obědu se podával domácí dančí guláš). TOP se zde objevil ve čtyřech týmech. Camel s T. Kutým, Dave s R. Janečkem, Fish s L. Míčkem a v neposlední řadě Strejda s J. Gratclem. Dvojice Daeva a Camela patřily mezi favority, ale jak bývá obvyklé všechno bylo jinak.

MČR 55+ Brno Slatina
Vloženo: 22.9.2018 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď...…. Další možností bylo zúčastnit se MČR 55+ které uspořádal (a nutno dodat, že k všeobecné spokojenosti) místní SLOPE a strávit příjemnou sobotu ve vybrané společnosti vyzrálých hráčů pétanque. Tentokrát začnu netradičně od konce. Roli favorita jednoznačně potvrdil a titul pro rok 2018 získal Petr Fafek,  Jiří Koreš st. a Pavel Bureš st. - gratulujeme. V těžké konkurenci se neztratil ani Strejda (s P. Stokláskem, Z. Kohoutkem a M. Bayerem) kteří prohráli až ve čtvrtfinále a obsadil tak konečné velmi pěkné dělené 5-8 místo. 

CENTROPE POLSKO 2018
Vloženo: 15.9.2018 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Místem konání letošního ročníku byl Zywiec, který je významným turistickým centrem Beskyd, střediskem letních a zimních sportů. Má bohatou, více než sedmisetletou historii. Od časů krále Kazimíra Jagiellońského bylo město soukromým vlastnictvím rodů Komorovských a Wielopolských, a v letech 1883 až 1939 rodu Habsburků. Novou podobu získal Žywiec v roce 1967, vybudováním přehrady Žywiecké jezero. Město je známo zejména svým Žywieckým pivem. TOP Orlovou letos reprezentoval pouze Strejda se kterým v tripletu hráli albrechtičtí Jarek Puhr a Franta Fajmon. Turnaj probíhal za takřka ideálního počasí na poměrně těžkých hřištích.