Reportáže z turnajů
10.8.2019     Mozartovy koule 2019
21.7.2019     Valšovický pohár 2019
16.7.2019     Krumsínská HRODA 2019
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ

MČR 55+ Brno Slatina
Vloženo: 22.9.2018 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď...…. Další možností bylo zúčastnit se MČR 55+ které uspořádal (a nutno dodat, že k všeobecné spokojenosti) místní SLOPE a strávit příjemnou sobotu ve vybrané společnosti vyzrálých hráčů pétanque. Tentokrát začnu netradičně od konce. Roli favorita jednoznačně potvrdil a titul pro rok 2018 získal Petr Fafek,  Jiří Koreš st. a Pavel Bureš st. - gratulujeme. V těžké konkurenci se neztratil ani Strejda (s P. Stokláskem, Z. Kohoutkem a M. Bayerem) kteří prohráli až ve čtvrtfinále a obsadil tak konečné velmi pěkné dělené 5-8 místo. 

CENTROPE POLSKO 2018
Vloženo: 15.9.2018 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Místem konání letošního ročníku byl Zywiec, který je významným turistickým centrem Beskyd, střediskem letních a zimních sportů. Má bohatou, více než sedmisetletou historii. Od časů krále Kazimíra Jagiellońského bylo město soukromým vlastnictvím rodů Komorovských a Wielopolských, a v letech 1883 až 1939 rodu Habsburků. Novou podobu získal Žywiec v roce 1967, vybudováním přehrady Žywiecké jezero. Město je známo zejména svým Žywieckým pivem. TOP Orlovou letos reprezentoval pouze Strejda se kterým v tripletu hráli albrechtičtí Jarek Puhr a Franta Fajmon. Turnaj probíhal za takřka ideálního počasí na poměrně těžkých hřištích.

 

Orlovský kahan 2018
Vloženo: 8.9.2018 | Jiří Ulmann | Komentáře: 2

První zmínka o Orlové pochází z roku 1223. Rozvoj města však nastal až počátkem 19. století, kdy bylo v Orlové objeveno bohaté ložisko černého uhlí. Bylo tedy nejvyšší prioritou všech domácích, aby tato prestižní trofej, symbolizující těžkou dřinu v podzemí zůstala doma. Po napínavých bojích, v solidní konkurenci a na skvěle připravených hřištích se to letos podařilo díky domácí dvojici Camel, Dave, které výborně doplnil valšovický Tom „Kuťák“. To však trochu předbíhám. Byla sobota 8.9.2018 a dvacet dva tripletů včetně dvou polských ekip vzhlíželo k nebi s nadějí, že se nebude opakovat počasí jako před týdnem na Veveří. Po krátkém májovém deštíku se však posléze počasí umoudřilo a po zbytek dne nás provázelo sluníčko.

VARS CUP 2018
Vloženo: 1.9.2018 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Místem dalšího ročníku turnaje trojic kategorie snad super prestiž byl státní hrad Veveří, jeden z nejrozsáhlejších hradních areálů v České republice, jenž vznikal postupně během téměř osmisetleté historie. Původně zřejmě malý lovecký hrádek či pouze dvorec moravských markrabat je v pramenech poprvé připomínán roku 1213. Velmi výrazně byl hrad - v podstatě do dnešního rozsahu – rozšířen po polovině 14. století. Orlovské barvy hájili Camel se Strejdou doplněni o krumsínského borce Fanu Krpce. Turnaj je tak oblíben, že lze s nadsázkou říci : Kdo se nezúčastnil jako by nebyl.