Reportáže z turnajů
3.4.2020     Koronavirus 2020
22.2.2020     2. Bitva o Terezín 2020
16.11.2019     Fishing Cup 2019
4.11.2019     Pendrekáč 2019
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

TŘETÍ ODDÍL PETANQUE,z.s.
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Svatováclavské koulení 2015

Vytvořil: 26.9.2015 | Marek Olšár

Kdybychom si měli tipnout před začátkem turnaje finalisty Svatováclavských koulí, tak určitě na Toma Michálka a Janu Konečnou by si pár dvojic i vsadilo, ale to, že postoupili naši ORLOVÁCI Jirka "Strejda" a Tom "Brevča" tak daleko, to asi nikdo nečekal, možná ani sami finalisté.

No což, ráno prši, teplo zrovna není a babí léto daleko, ale z Orlové vyjíždí Fish se svým šemíkem a doprovod mu dělají presidento Camel, Brevča a Strejda. Tato čtvěřice vyjela s jedním cílem. Postoupit aspoň do KO 16. Myšleno mezi nejlepších 16 dvojic v turnaji.

Po 4-kolovém švýcaru se obě dvojice (Strejda s Brevčou a Camel s Fishem) dostali mezi vytouženou šestnáctku. Brevča se nám svěřil, že ještě nemá žádný pohár, nikdy nestál na bedně a že by bylo fajn, kdyby to někdy vyšlo. První dvojice prošla švýcarem a pak až do finále jednoznačnou taktikou: "Uplasovat soupeře". A dařilo se. Některé týmy byly úplně zoufalé, když měli své koule 20 cm od košonku a kluci je prostě přeplasovali. Jak jednoduché, ani střelce nepotřebovali. Zato druhá dvojice švýcarem prošla v pohodě, ale v KO16 už to tak jednoduché nebylo a hned první zápas kluci projeli. Musíme vyzdvihnout presidento Camela, jeho přesné plasy byly také obdivuhodné. Nakonec se museli spokojit se 13. místem.

Finále!!!

Orlovááá, pojďmeee!!! Tak skandovali 2 skalní fanoušci Orlové, kteří měli hlasitější převahu proti Olomoucko-brněnským ochozům. Ale nestačilo to. Kluci vždy dotahovali a byl to vyrovnaný boj,ale přece jenom Tom Michálek je herně někde jinde a to možná rozhodlo. Přišel třibodový náskok, který naši bojovníci nepodchytili a finále bylo u konce.

I tak se neslo při vyhlašování 2. místa velký aplaus a skandování: "Orlováááá"!!!

Gratulace Brevčovi a Strejdovi!!!

 

Komentáře
27.9.2015 06:04 Strejda
Jo,jo když hoří i voda .....Orlová je prostě "TOP" Za gratulace dík.
27.9.2015 08:36 TOM- ZÁZRAKY SE DĚJÍ
Jo,jo když to máš v ruce,jako to měl včera při plasé strejda a ještě se dobře vyspíš-4 kousky v perexu tomu dopomohly a navíc máš svůj sen ,který se mi včera zdál, že by bylo krásné jednou stàt na bedně a tvrdě si za tím jdeš, protože ti někdo z hůry poslal znamení,že to je ten den ,,D,,zvolíš správnou taktiku, ikdyž všichni soupeř byli zvučných jmen a byli jsme v každém zápase jako ti co měli jednoznačně tahat za kratší konec,jako by letošní Baník nastupoval proti Barceloně,že se tento zázrak podařil,je obdivuhodný v tom,že se podařil hráčům,kteří jsou ,,OBA,,žebříčkově úplně ve spodních patrech, o to je to vyjímečnější a troufám si tvrdit, že už se v podobném složení nikomu nepodaří a vše se podařilo také díky skvělému Repre tréňovi Kejmlovi a neuchajícímu povzbuzování Fishe,za to vám kluci ušatí moc díky. Tomasíno Brevca
27.9.2015 09:42 Fish
Pocasi na pytel, ale vysledek famozni. Jde fakt videt, ze orlovsky petanque se konecne trosku posouva kupredu.