Reportáže z turnajů
8.6.2019     VC Orla 2019
1.6.2019     CENTROPE ČESKO 2019
18.5.2019     Albrechtický kahan 2019
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
TOP Klip 2018

Vytvořil: 20.10.2018 | Jiří Ulmann

První písemná zpráva pochází z roku 1200. Litovel je město v Olomouckém kraji 18 km severozápadně od Olomouce na řece Morava, jejíchž šest ramen dodává Litovli specifický ráz. Město se proto také nazývá hanácké Benátky. Jedno z ramen, Nečíz, protéká přímo pod radniční věží a celým náměstím. Dvacet sedm trojic se zde 20.10.2018 u sokolovny sešlo, aby se zúčastnilo regionálního turnaje trojic. Předposlední turnaj v roce konaný na Moravě pod hlavičkou ČAPEK provázelo pěkné počasí , takže nic nekazilo celkový dojem z turnaje. Dave, Camel, Fana Krpec tvořili jeden tým, Strejda , Fish a Pavel Bureš druhý tým , Holoubek, Konšelová a Koťák třetí tým s orlovskou účast.

 

Pětikolový švýcar s postupem do KO 8 znamenal, že k jistotě postupu bude potřeba skore 4:1 a dva, tři týmy postoupí se skore 3:2 a dobrým „bucholcem“. Camelův tým se s tím moc nepáral a po čtyřech kolech měl postup jistý. Nic na tom nezměnila ani prohra v pátém kole. 4:1 a postup do KO 8 z druhého místa – skvělé. Ve čtvrtfinále, poté co začali úspěšně střílet své koule, prohráli a následné dvě výhry znamenaly propad na celkové solidní 7. místo. Burešův tým, Daevem pasovaný na černého koně, turnaj úplně nezvládl. Skore 3:2 stačilo pouze na 11 místo po švýcaru. V dohrávkách si po dvou vítězstvích polepšili na celkové 9. místo. Čekalo se asi více, ale žádný propadák to nebyl. Poslední tým s orlovskou účastí – Koťák a spol. se skore 2:3 obsadil po švýcaru 19. místo. Suma sumárum dva týmy v desítce znamenaly pro TOP vcelku pěkný počin. Dobrá práce chlapi.
Největší gratulace patří valšovickým za první místo – Němečková, Svobodová, Jakeš – bravo.
 

   Supermele v Polouvsí již se směji pod vousy, těšíme se jejda, jejda, Dave, Camel, Fish i Strejda.  Ano, ano čtyři orlovští mušketýři fičí v neděli 21.10. do Polouvsí, kde se koná pro zvané rozloučení s sezonou originální a neopakovatelný Krt Cup. Zdárec váš Strejda.

Komentáře
24.10.2018 21:54 Radim Valošek
Když si Strejda veršuje, čísti článek radost je ...