Reportáže z turnajů
17.11.2018     Pendrekáč 2018
10.11.2018     Svatomartinská husa 2018
3.11.2018     Fishing Cup 2018
31.10.2018     Kapucínova koule 2018
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Velká cena Medlešického pivovaru

Vytvořil: 1.5.2017 | Jiří Ulmann

1.5. na Svátek práce vyrážíme velmi časně směrem na Chrudim. Zde se koná atypický turnaj dvojic, kdy se po přihlášení jednotlivců vytvoří podle síly dvojice (1. s 60., 2. s 59 atd). Měli jsme jako vždy časovou rezervu, takže pohodová cesta s kávičkou na pumpě. Potom se však začalo vyblbovat auto a vypadalo to všelijak. Po krátké zastávce u krajnice jsme jeli dále a autíčko dělalo jako by nic a byla opět pohoda.

Po příjezdu jsme byli velmi vřele uvítáni, skvěle jsme posnídali a čekali jsme koho nám přidělí rozpis. A je to tady: Fish hraje s Ivo Gavlasem z Hradce Králové, Strejda s Ivou Medunovou z Havlíčkova Brodu, Dave s Milanem Jílkem rovněž z Havlíčkova Brodu a Brevča s Marií Müllerovou z Kostomlat. Čtyřkolový „švýcar“ s postupem do KO 16 začíná. V prvním kole na sebe naráží Strejda a Brevča se svými parťáky a po přetahované vítězí Brevča s Marií (bacha bude odveta). V dalších kolech se vznikají nová přátelství a opravdu pohodový turnaj plynule pokračuje. Po čtyřech kolech je jasno Brevča s Marií postupuje do KO 16 ze čtvrtého místa, Strejda s Ivou z desátého místa. Fish a Dave si zahrají tři kola  pele mele. Po většinou těsných a vyrovnaných zápasech v KO se opět v posledním zápase potkávají Strejda s Tomem. Tentokrát je to zápas o konečné 11.místo. Bylo zřejmé, že předchozích sedm kol více utužilo tým Strejdy s Ivou, kteří výrazně tento poslední zápas vyhráli. Podle našeho názoru má tento typ turnaje něco do sebe a hlavně dochází k navazování nových přátelství.

 

Pořadatelům a všem zúčastněným patří dík za opravdu podařený turnaj, který se mimochodem konal za krásného slunečného dne. Po skvělé večeři v nedaleké hospůdce  jedeme tentokrát již bez problému domů. Další zastávkou na naší tour 2017 bude Polské centrope, takže „Džin dobry Polska“.