Reportáže z turnajů
17.11.2018     Pendrekáč 2018
10.11.2018     Svatomartinská husa 2018
3.11.2018     Fishing Cup 2018
31.10.2018     Kapucínova koule 2018
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

Třetí Oddíl Petanque Orlová
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ
Vo Jarinovy koule 2016 Hartvíkovice

Vytvořil: 2.7.2016 | Marek Olšár

Na tento turnaj jsme se dlouho těšili, neboť náš presidento Camel nás naladil, jak je to tam špicovní a že se nám tam bude určitě líbit. Líbilo, ale to už předbíhám.

Samozřejmě jsme museli vyjet už o den dříve, abychom si to parádně užili. Opět Dave bere svůj kočár a míříme po dálnici směr Brno a dál. Jako vždy pár kuřáckých zastávek a jsme tam. Kemp Hartvíkovice. Zaplatíme kempovné a hledáme co nejlepší místo na stan, abychom to měli blízko k pivu, na WC, na parket a samozřejmě na hřiště. Večer si dáváme škopek Ježka a jdeme si zahrát pétanque. Krásná idylka. Krásná příroda, super zázemí, perfektní hra a dokonce i pár pěkných holek, které tady slavily zapíjení svobody a večer to rozjela skupina Proměny, nejenom skupina, ale rozjelo to i pár lidí. Nádherný večer a někteří se vyspali až dozelena.

Ráno nás vítá sluníčko a slibuje pořádný pařák. Dali jsme dohromady dva triplety, které se skládaly vždy ze dvou orlováků a jednoho hráče z jiného oddílu. Dave se Strejdou na poslední chvili sehnali Jirku Charváta a Camel s Fishem hráli s presidento všech presidento Peťou Stokláskem. Hrály se skupiny s postupem prvních dvou týmů.  Nalosovalo se a mohlo se s menším zpožděním začít hrát.

Strejdovi a spol. se nepodařilo dosáhnout na postup. Hráli dobře,ale nebylo přáno. Camelovi a jeho spoluhráčům se dařilo podstatně lépe,ale bohužel jen do prvního zápasu v KO, kde po velmi napínavém souboji podlehli 12:13. Strejdův tým ještě hrál o první místo v B turnaji,ale nestačili ani dohrát. Přišla taková bouřka, ze na hřištích se objevila další menší přehrada.

Myslím si, že příští rok pojedeme opět. Po velmi špatném organizačně zvládnututém MČR v Tróji jsme si spravili chuť a těšíme se na Ratišovice, kde Strejda, Dave a Fish obhajují 1. Místo.